Tilmeld dit værksted
 

Her er du: Forside > Transport > Biler

V Æ L G  L A N D S D E L


Sønderjylland og Fyn
AJ Ruden
Chr. Lundsgaardsvej 39
7200, Grindsted
Telefon: 28 40 67 15
Email: gb@ajruden.dk
www.ajruden.dk
Reparation af stenslag, autoruder.

Autoglasexpress
Middelfartvej 299
5200, Odense V
Telefon: 2462 6371
Email: autoglasexpress@gmail.com
www.autoglasexpress.dk/
Udskiftning af autoruder Reparation af stenslag i autoruder

Carglass A/S
Middelfartvej 6
5000, Odense C
Telefon: 7011 9911
Email: carglass@carglass.dk
www.carglass.dk
Virksomheden har mobile værksteder, således at autoruderne kan repareres på stedet. Der er lokale værksteder, hvor autoruderne kan blive repareret i dårligt vejr m.m.

Carlsens Autogummi
Fælledvej 7
6000, Kolding
Telefon: 7550 2370
Alt i dækservice

CiPe:Care Odense
Grønlandsgade 18
5000, Odense C
Telefon: 66 19 39 00
Email: citroencareodense@gmail.com
cipecare.dk/citroen/
Autoværksted i Odense med speciale i Citroen, Renault og Peugeot.

FJ Biler
Vonsildvej 1 A
6000, Kolding
Telefon: 7550 9383
Email: flemming@fjbilerkolding.dk
fjbilerkolding.dk
Klargøring til syn, reparationer, forsikringsskader, biludlejning, køb og salg af biler m.m.

Hansen Auto
Ambolten 11 B
6000, Kolding
Telefon: 7552 5599
Mobil: 40 45 00 41
Email: hansen.auto@mail.dk
www.din-bil.com/
Reparationer af alle bilmærker

John´s Autoruder
Ørderup Kirkevej 49
6520, Toftlund
Telefon: 7483 2957
Mobil: 3074 0957
Email: autoruder@toftlund.net
www.johns-autoruder.dk/
Reparation af stenslag, autoruder.

Kolding Biler A/S
Dieselvej 2
6000, Kolding
Telefon: 7634 5000
Email: kolding@volkswagen.dk
Kolding- biler.dk
Autoriseret VW. værksted, Audi servicecenter.

MR Biler
Lærkevej 16
6000, Kolding
Telefon: 7553 2822
Mobil: 2149 1505
Email: mrbiler@mail.dk
www.mr-biler.dk
Reparation af biler. Salg af person- og varebiler.

Skodborg Dæk Service
Industriparken 16, Skodborg
6630, Rødding
Telefon: 7484 8580
Email: Skodborgdaek@mail.dk
www. Skodborgdaek.dk
Reparation af dæk og fælge, batterier m.m. Ved køb af dæk - incl. montering.

ThiemannKok Autoruder
Hvidkærvej 1
5250, Odense SV
Telefon: 6617 0317
Email: jesper@thiemannkok.dk
www.thiemannkok.dk
Reparation af stenslag i forruder på biler. Repareres så rudeudskiftning spares. Sørg for hurtig tildækning af bruddet, så snavs og vand ikke trænger ind. Gøres dette med det samme kan man næsten ikke se stenslaget bagefter. Der ydes garanti på reparationer.

Ærø Auto-center
Skolevej 12
5960, Mastal
Telefon: 6253 1302
Mobil: 21276965
Email: aeroeauto@tdcadsl.dk
www.aeroeautocenter.dk
Reparation af autoruder.

 
Kontakt | Om reparationsguiden.dk
© 2008-2018 storskrald.dk, Dalagerlundvej 1, 8990 Faarup - tlf. +45 27898212 - mail@storskrald.dk